Фото без опису

 

 

  Порядок підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров'я

 

          Питання щодо підтвердження факту народження дитини поза закладом охорони здоров’я (якщо таким закладом не проводився огляд жінки та дитини) вирішується Медичною консультативною комісією з підтвердження народження жінкою дитини поза закладом охорони здоров’я. Варто зазначити, що до Комісії можна звернутися і на території, де органи державної влади України тимчасово не здійснюють свої повноваження.

Комісія утворюється Міністерством охорони здоров’я Автономної Республіки Крим, структурними підрозділами з питань охорони здоров’я обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

До складу Комісії входять не менше п’яти осіб: заступник керівника відповідного структурного підрозділу з питань охорони здоров’я, який згідно з розподілом функціональних обов’язків відповідає за питання материнства та дитинства, фахівці за спеціальностями «Акушерство і генікологія», «Неонатологія», «Педіатрія» та «Медична генетика».

Комісія розглядає питання за письмовою заявою жінки, яка народила дитину. З такою заявою також можуть звернутися чоловік жінки, її родичі, інші особи, а також представники служби у справах дітей. До заяви обов’язково додається паспорт або інший документ, що посвідчує особу.

За наявності також додаються:

  • обмінна карта пологового будинку, пологового відділення лікарні або виписка з медичної карти амбулаторного (стаціонарного) хворого;
  • результати аналізів, ультразвукового дослідження, проведених під час вагітності;
  • копія картки виклику медичної швидкої допомоги;
  • довідку про генетичну спорідненість між жінкою та дитиною;
  • медичні довідки лікарсько-консультативної комісії лікувально-профілактичного закладу (далі – ЛКК) про огляд дитини, яка народилася поза закладом охорони здоровя та про огляд жінки для підтвердження факту народження дитини;
  • інші документи, що підтверджують надання жінці медичної допомоги у зв’язку з пологами.

У разі відсутності медичних довідок ЛКК про огляд дитини та жінки, Комісія, отримавши заяву, видасть направлення на такий огляд.

Рішення про підтвердження факту народження дитини приймається у разі, коли імовірна дата пологів жінки збігається з вірогідним віком дитини, або наявності довідки про генетичну спорідненість між жінкою, яка народила дитину поза закладом охорони здоров’я, та дитиною.

За результатами аналізу вищезазначених документів Комісія не пізніше десяти календарних днів приймає рішення про підтвердження або відмову у підтвердженні факту народження дитини цією жінкою, про що складає висновок.

Якщо Комісія підтверджує факт народження дитини цією жінкою – вона видає їй (або іншому заявникові, який звертався з цього приводу) висновок для подальшого його пред’явлення до відділу державної реєстрації актів цивільного стану. На підставі висновку Комісії про підтвердження факту народження дитини заклад охорони здоров’я, під наглядом якого перебуває дитина, видає медичну довідку про перебування дитини під наглядом лікувального закладу (ф. №103-1/о), яка є підставою для проведення державної реєстрації народження дитини в органах державної реєстрації актів цивільного стану.

Якщо ж Комісія приймає рішення про відмову у підтверджені факту народження дитини – вона негайно надсилає свій висновок до відповідних правоохоронних органів.

 

Виникли питання, за юридичною консультацією звертайтесь  до   Попільнянського бюро правової допомоги за адресою:   смт. Попільня вулиця Горького, 6 а, телефон (04137) 2-51-04.