Попільнянський районний сектор філії Державної установи «Центр пробації» у Житомирській області попереджає про поширеннявірусної інфекції

COVID-19

Новий коронавірус 2019 року (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV) — це новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

У людини, інфікованої SARS-CoV-2, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими основними симптомами:

• гарячка;
  • кашель;
  • задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів SARS-CoV-2 спричиняє запалення обох легень.

Як захиститися від інфікування:

1.Регулярно та ретельно мити руки з милом – упродовж 20-40 секунд або обробляти дезінфікуючими для рук спиртовмісними (від 60%) засобами
2. Не торкатися брудними руками своїх очей, носа та рота
3. Уникати місць скупчення людей
4. Повноцінне харчування, здоровий сон, фізичні вправи та водний баланс організму
5. Термічно обробляти продукти
6. Не їсти сире м’ясо, м’ясні субпродукти та яйця
7. Уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання. Мінімальна дистанція — 1,5 метра
8. Намагатись уникати контактів з тваринами, після контакту обов’язково потрібно мити руки

Як запобігти поширенню інфекції:

• якщо відчуваєте симптоми респіраторного захворювання, обмежте контакти з іншими людьми і використовуйте захисну маску для обличчя (її слід регулярно заміняти/знезаражувати);
  • якщо ви відвідували країни, де зафіксовано випадки COVID-19, і протягом 2 тижнів після цього у вас виникли симптоми респіраторного захворювання, негайно зверніться по медичну допомогу;
  • під час кашлю та чхання прикрийте рот і ніс зігнутим ліктем чи одноразовою серветкою, після чого викиньте серветку та вимийте руки;
  • необхідно дезінфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

З 12.00 18 березня в Україні припинено залізничні, авіаційні, автобусні міжміські та міжобласні пасажирські перевезення, тому для забезпечення виконання вироків суду для осіб, що перебувають на обліку в Попільнянському районному секторі філії ДУ «Центр пробації» у Житомирській області, сектор надає контактні телефони для інформування про відсутність можливості прибути самостійно до органу пробації.

+38(096)-940-37-41- керівник сектор Іткіна Інна Ігорівна;

+38(098)-464-00-77-старший інспектор сектору Слівінська Валентина Миколаївна;

+38(097)-888-98-15- інспектор сектору Хоменко Павло Васильович.

Якщо у вас є питання про поширення коронавірусної хвороби, звернітьсяза телефонами, вказаними нижче. При симптомах респіраторних захворюваньзателефонуйте сімейному лікарю.

Урядова гаряча лінія: 15-45;

Міністерство закордонних справ: 044-238-16-57;